Trichologie

TRICHOLOGIE – vědní obor zabývající se výzkumem a léčbou ovlasené kůže a vlasů. Studuje jak zdravou pokožku a vlasy, tak i jejich anomálie – poruchy. Rozděluje se na lékařskou a kosmetickou.Doporučíme přírodní produkty a doplňky stravy, které dokážou klientům pomoci s různými problémy jako je:

 • nadměrné padání vlasů – alopecie
 • lupy, suchá a dehydrovaná kůže a vlasy, lupénka, seborhoická či dětská dermatitida
 • slabé, roztřepené, mastné vlasy
 • poškozená struktura vlasu

ANALÝZA- DIAGNOSTIKA MODERNÍMI PŘÍSTROJI V SALÓNU SANDY

Stále více si uvědomujeme svůj zevnějšek. Zjišťujeme, že stav pleti a vlasů nabývá na významu, že souvisí s imunitou, životosprávou, vhodnou péčí apod. Našim klientům je věnována individuální péče.

Diagnostika-analýza pleti,vlasů ultrazvukem a kamerou.

Na základě profesionálního vyšetření Vám stanoví p.Jiřina Türscherlová diagnózu vaší pleti, vlasů,pokožky a doporučí účinnou léčebnou kůru. Navrhne účinný postup péče tzv.zvenčí i zevnitř ke zlepšení stavu jak vlasů, pleti-pokožky i Vašeho zdraví.

Vlasy obsahují z 95% protein (kreatin).Kvalitu a vzhled vlasů ovlivňuje :

 • rovnováha mezi proteiny a hydratací
 • stav kutikuly
 • stav vlasové pokožky
 • výživa

Doporučené produkty vytváří vyváženost vnitřní struktury vlasu, uzavírají kutikulu a normalizují stav vlasové pokožky.Doporučená péče, výživa a doplňky stravy mají rychlý a viditelný účinek na vlasy, pokožku, nehty a celkový stav imunitního systému

Krása přichází zevnitř – krásné vlasy, pleť jsou důsledkem uvědomělého doplňování všech nepostradatelných složek výživy

 • zjištění hodnot stavu pleti ultrazvukovou sondou
 • zjištění hodnot stavu vlasů a vlasové pokožky MICROKAMEROU
 • odborná poradna, doporučení produktů, postupů salónní i domácí péče
 • Poradna – doporučení vnitřní (detoxikace s doplňky stravy)

Údaje o výsledcích se zaznamenávají a dokumentuje se tak účinnost průběžné léčby.(interní a pouze pro potřeby trichologa). Zákazník se stává klientem a po určené době přichází na kontrolu. Provádí se opět analýza a konzultuje se aktuální stav.

Máme velice dobré zkušenosti a výsledky našich klientů.

TRICHOGRAM

Popis vlasového kořínku

Normální vlas
Vlasový kořínek zdravého vlasu je plný, kyjovitého tvaru, jeho obrys je souměrný.

Mazotok tukový – seborrea grassa
Nadměrná sekrece hutného voskového mazu, který se hromadí kolem ústí vlasového folikulu. Pokožka je mastná, vlas naopak může být suchý.

Mazotok olejový – seborrea oleosa
Nadměrná sekrece tekutého (olejového) mazu, který vyúsťuje na povrch vlasové pokožky. Ulpívá na vlasech, které pod tíhou mazu těžknou. Vlasy se pramínkují a nedrží účes.

Mazotok potní – seborrea fluente
Nadměrná sekrece z potních žláz vlasové pokožky. Pot způsobuje, že vlasy těžknou. Mění se i pH hydrolipidní vrstvy.

Zakřivený vlasový kořínek
Vlasový kořínek se jeví jako zakřivený, což je způsobeno nedostatečným vyživováním. Vlas je slabý a bez elasticity. Hlavním důvodem je často špatné prokrvení vlasové pokožky.

Atrofický (zakrnělý) vlasový kořínek
Nachází se jak na suché tak na mastné vlasové pokožce. Vlasový kořínek je zúžen a zmenšen vlivem nedostatečné výživy a přítomností volných radikálů. Tato situace je často příčinou silného padání vlasů.

Vlasový kořínek ve tvaru vykřičníku
Vlasový kořínek je značně zeslaben, vlas brzy vypadává a na vlasové pokožce se projevují lysiny charakteristické pro anomálii – alopecia areata.

Popis vlasového stvolu

Normální vlas
Kutikula (vnější vrstva) vlasového stvolu je neporušená, Keratinové šupiny jsou perfektně přilnuté. Vlas se její jako jasný, lesklý, měkký, elastický, snadno česatelný a konečky vlasu nejsou roztřepené.

Drsný a pórovitý vlas
Keratinové šupiny kutikuly jsou vychlípené nebo zcela chybí. Vlasy jsou na omak drsné, matné a špatně česatelné.

Tricoptilosis – rozštěpený vlas
Vlasové konečky jsou rozštěpené. Konečky vlasů jsou suché a často chybí i pigment.

Tricoclasis – roztřepený vlas
Tricoclasis je vážnější stupeň tricoptilosis. Konečky vlasu jsou roztřepené jako štětec. Tato anomálie je často způsobena nedostatkem minerálů.

Tricoclasis podélná – oslabený vlas
Proteinová struktura keratinu je změněna. Vlas ztrácí svoji aminokyselinovou rovnováhu. Vlas se tak stává křehký a citlivý vůči vnějším vlivům.

Tricoresis – perlová nemoc
Projevuje se tzv. nabobtnáním kutikuly a kortexu vlasového stvolu. Kutikulární buňky se shlukují a vytvářejí hrboly (uzlíky). Vlas ztrácí přirozenou měkkost a elasticitu.

Vlas poškozený fenováním
Častým fenováním (suchý a horký vzduch) se vlasy vysušují elektrizují. Vlas ztrácí svoji přirozenou vlhkost a snižuje se i síla vlasu